Vægttabsstatus – 1,3 kg

girl_on_scaleopt.gifDet går sgu helt okay det vægttabshalløj. Jeg kan godt forstå mine bukser er løse nu. Jeg har som det ses denne uge tabt 1,3 kg. Jeg troede faktisk jeg vejede mindre da jeg startede, og troede således, at jeg nu var på lige over 5 kilo tabt. Men det er jeg ikke. Jeg har siden 3. januar tabt 6,6 kg! Yes, hvor er det skønt. Vi kører videre. Så er der da en chance for, at jeg når de magiske 10 kilo inden sæssonstart, nu hvor der er kommet skred i det.

Comments
  • Karin 7. marts 2009 at 07:54

    Flot – Flot. Det er godt gået. Nu hvor tøjet begynder at hænge, bliver lysten til at fortsætte jo ikke mindre.

    Rigtig god weekend til dig.

    Knus fra Falster

  • Catarina 7. marts 2009 at 09:18

    Wauw det er super flot Deborah. :-)

  • Esther 7. marts 2009 at 09:26

    Flot!

    Du husker vel også at bruge et målebånd? Når vægten står stille – som den altså gør en gang imellem – så er det en trøst at måle og se, at der alligevel er forsvundet cm rundt omkring *S*

  • Belle Blues 7. marts 2009 at 09:51

    Flot.. tillykke med resultatet! :)

  • Therese 7. marts 2009 at 11:41

    Det er super flot Deborah! Tillykke :)

  • Suzanne 7. marts 2009 at 13:29

    Hvor er det bare dejligt for dig, tillykke :)

  • Leif 7. marts 2009 at 16:21

    Det er bestemt ikke urealistisk med den målsætning. Det gælder bare om at holde fast og være standhaftig.

  • Olines 7. marts 2009 at 18:03

    Sådan, hvor er det godt gået!

  • Deborah 8. marts 2009 at 19:49

    TUSIND TAK for alle jeres søde hilsener. Jeg er også superglad. Nu virker det pludselig overkommeligt. Det går faktisk super, nu hvor jeg er kommet igang. Men jeg vidste, jeg lige skulle ramme “øjeblikket”, og selvfølgelig beslutte at holde ved! Det er dejligt. Med hensyn til målebåndet – jo det husker jeg også :)

    Jeg skal nok holde ved, og jeres søde hilsener og opbakning er bestemt også en vigtig faktor. Tusind tak for alle de søde hilsener :)

Trackbacks
  • [...] et bad, men det er godt nok langt fra at være godt nok endnu. Jeg glæder mig over lejlighed og vægttab og at jeg trods alt forstår at hygge mig. Og om ikke andet, får jeg da bedrevet lidt her. Det er [...]