Himmelsk # 46

Det var himmelsk, at kommer ud i den friske luft i går, og ikke mindst fordi solen beærede os med et efterhånden sjældent besøg. Med tanke på, at det igen i dag er mørkt og trist, er jeg endnu mere glad for, at jeg tog mig sammen. Som det måske fremgår, er fotoet fra Botanisk Have, som jeg tog til efter et besøg på den Jødiske Kirkegård. Du kan se flere fotos derfra her og flere himmelske fotos her.

Comments
  • Inge 19. august 2011 at 18:39

    Flot billede, og så ser det sørme ud til at jeg pludselig kan komme ind på din blog.. :-)

    • Deborah 22. august 2011 at 12:14

      Tak skal du have Inge! Dejligt, at jeg nu kan få besøg af dig :-)

  • SigridfraEnget 19. august 2011 at 21:55

    Dette var fint!
    SigridfraEnget recently posted..Himmelsk #46

    • Deborah 22. august 2011 at 12:15

      Tusind tak!

  • TorAa 19. august 2011 at 22:54

    Himmelsk – det kan man her se

    • Deborah 22. august 2011 at 12:15

      Tak skal du have. Det var en dejlig tur.

  • Melusine 21. august 2011 at 17:34

    Ja, det er herlig med frisk luft og ikke minst et besøk i en botanisk hage :)

    • Deborah 22. august 2011 at 13:21

      Det er altid dejligt, at komme i Botanisk Have. Dog var alle drivhusene lukket, og har åbenbart kun åbent til 15 og nogen lukker klokken 14. Det synes jeg godt nok er meget tidligt, men eftersom det er gratis, så kan man vel dårligt klage. Dog var det trist at se, de var ved at lave om. Der stod fra september, men der var ellerede tape og stilladser allevegne. Ikke lige det, man synes turister skal se.

Trackbacks
  • Deborah's food and something 16. februar 2013 at 22:50

    [...] ganske alvorlige abstinenser . Efter turen til kirkegården, var jeg lige et smut forbi Botanisk Have også, og Holmens Kirkegård fik også et kort visit, inden jeg tog toget hjem igen, godt og vel [...]